У ПолтНТУ відбувся науково-практичний круглий стіл на тему «Реалізація норм Конституції України»

23 червня 2017 р.

За матеріалами кафедри державного управління і права ННІ ФЕМ ПолтНТУ

23 червня 2017 року з нагоди відзначення Дня Конституції України кафедрою державного управління і права Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ПолтНТУ було проведено науково-практичний круглий стіл на тему «Реалізація норм Конституції України». Тема заходу є надзвичайно актуальною для кожного українця, адже реалізація норм основного закону держави – це втілення приписів Конституції в правомірних діях громадян, юридичних осіб, державних органів, їх посадових осіб, важливий чинник забезпечення прав людини і громадянина та підвищення міжнародного авторитету України на світовій арені.

У рамках даного заходу було розглянуто проблеми та особливості реалізації норм Конституції України, пов’язаних із політичними та культурними правами громадян України, захистом персональних даних та правами споживачів, регулюванням підприємницької діяльності, пенсійним забезпеченням, соціальним захистом окремих категорій населення.

Питання дотримання, використання, застосування конституційних норм в різних сферах суспільного життя викликали жваву наукову дискусію. Студенти та викладачі долучилися до аналізу норм Конституції України, використовуючи ситуаційні завдання та рішення Конституційного Суду України.

Учасники круглого столу наголосили, що норми Конституції України – це норми прямої дії, які дозволяють кожному захищати свої права, брати активну участь у побудові правової, демократичної держави, поважати закони України та збагачувати їх зміст правозастосовною практикою.