Вчимося проводити ділові переговори!

08 грудня 2017 р.

За матеріалами кафедри міжнародної економіки та маркетингу

5 грудня 2017 р. зав. кафедрою міжнародної економіки та маркетингу д.е.н., професором Чичкало-Кондрацькою І.Б. в рамках дисципліни «Дипломатичний та діловий протокол» було проведено ділові переговори між командами груп 501-ФМ та 501-ЕР, які представляли країни Китай та США.

Image Not Found

Переговори проходили стосовно таких ключових питань: обговорення експортного та імпортного доступу, інвестиційних субсидій та технічних бар’єрів. До початку ділових переговорів офіційні делегації в межах своїх повноважень, отриманих від «урядів», розробили порядок денний, основні технічні завдання, обрали голів, визначили вагу кожного питання у переговорах та розробили стартові позиції.

Image Not Found

У ході першого раунду двосторонніх переговорів голови делегацій представили свої команди, виступили зі вступною промовою, презентували початкові позиції команди з усіх питань порядку денного.

Image Not Found

Другий раунд двосторонніх переговорів проходив з метою пошуку спільних рішень по кожному питанню. Команди оголосили офіційні пропозиції. Потім, в результаті гарячої дискусії, делегаціям вдалося досягти певних домовленостей, які влаштовували обидві сторони.

Image Not Found

Організаторами ділової гри д.е.н., професором І.Б. Чичкало-Кондрацькою та асистентом І.В. Новицькою було проаналізовано проведені переговори, підраховано отримані бали. Студенти отримали позитивні враження, а також досвід ділового спілкування при проведенні міжнародних торговельно-економічних переговорів.

Image Not Found
Image Not Found